No icon

Świat

BEZMYŚLNE SANKCJE ZACHODU ORAZ POLSKI WOBEC ROSJI SPOWODOWAŁY DYNAMICZNY WZROST WARTOŚCI RUBLA. DOLAR SPADA, CHINY OFICJALNIE POPARŁY ROSJĘ

Rubel stopniowo umacniał się w stosunku do głównych walut od początku kwietnia, kiedy Rosja ogłosiła nowy oparty na rublu mechanizm płatności za eksport gazu. Wcześniej rosyjska waluta spadła do historycznych minimów w wyniku sankcji nałożonych na Moskwę w odpowiedzi na jej operację wojskową na Ukrainie. Na początku marca rubel spadł do zaledwie 150 za dolara, ale od tego czasu jego wartość prawie się podwoiła.
 
Rosyjska waluta narodowa, rubel, umocniła się w poniedziałek w stosunku do euro i dolara amerykańskiego, osiągając najwyższy poziom w stosunku do wspólnej waluty europejskiej od 8 kwietnia, jak wynika z danych giełdowych w Moskwie.
 
Wzrosty rubla odbywają się pomimo złagodzenia środków kontroli kapitału przez rosyjski bank centralny, który w poniedziałek zniósł obowiązujący od końca lutego zakaz kupowania walut obcych za ruble.
 
O 11:35 GMT rosyjska waluta skoczyła 4,14% do 81,81 rubla wobec euro i zyskała 1,12% wobec dolara, osiągając poziom 79,1 wobec dolara.
 
„Dzięki działaniom Banku Rosji rubel prawie nie reaguje na naciski zewnętrzne. Wysoka cena ropy, a także podatki eksporterów do końca kwietnia wspierają kurs rubla rosyjskiego – powiedział Maxim Timoshenko, szef Departamentu Operacji Rynków Finansowych w Russian Standard Bank.
 
Inny ekspert, Bogdan Zvarich, główny analityk platformy finansowej Banki.ru, powiedział, że głównym czynnikiem wspierającym rosyjską walutę „może być wzrost popytu na płynność rubla ze strony eksporterów w oczekiwaniu na płatności podatkowe”.
 
Dziś żydowski, opiniotwórczy Bloomberg w komentarzu podał, że konieczna będzie dewaluacja dolara, ponieważ wszystkie prognozy oraz wyliczenia były przeprowadzane w odmiennej sytuacji, nie biorącej pod uwagę kryzysu spowodowanego wojną na Ukrainie

Minister spraw zagranicznych Chin ogłosił dziś, że Chiny będą dynamicznie wzmacniały strategiczny sojusz z Rosją. Wymiana handlowa w pierwszych trzech miesiącach wzrosła ponownie o 30%.

„Bez względu na to, jak zmieni się międzynarodowy krajobraz, Chiny będą nadal wzmacniać strategiczną koordynację z Rosją na rzecz współpracy typu win-win, wspólnie chronić wspólne interesy obu krajów i promować budowanie nowego typu stosunków międzynarodowych i wspólnoty o wspólna przyszłość ludzkości” – powiedział  Le Yucheng w oświadczeniu wydanym na koniec dnia we wtorek.
 
Rosyjski wysłannik do Pekinu Denisow powiedział, że Rosja uważa stosunki z Chinami za „priorytet dyplomatyczny”, napisano w oświadczeniupo spotkaniu.
 
Dewaluacja dolara USA ogłaszana oficjalnie przez Bloomberg oznacza dewaluację walut europejskich oraz zbliżającą się hiperinflację, którą najprawdopodobniej uruchomi militarny konflikt o zasięgu światowym.  Tym sposobem potwierdza się nasza teza, że Chiny, które wracając do bolszewickiej przeszłości wykonują właśnie totalitarne projekty pilotażowe fałszywej pandemii na wielomilionowych populacjach Szanghaju oraz Shenzen,  zostały wybrane przez zorganizowane żydostwo na nowego hegemona świata, po doprowadzeniu USA do bankructwa oraz maksymalnym osłabieniu Europy. Stąd nie może budzić zdziwienia fakt, że już na początku prezydentury Donalda Trumpa jego wnuczka, córka Ivanki, która przybrała żydowskie imię Jael oraz Jareda Kushnera, który będąc żydem z dziada pradziada nic nie musiał przybierać, wręczyła prezydentowi Xi Jinpingowi płytę DVD z własnymi piosenkami oraz wierszykami recytowanymi w języku chińskim. Tzw. „elity” doskonale zdają sobie sprawę z dokonywanej na świecie przemiany i z pewnością własną gotówkę w dolarach USA zamieniły już na chińskiego juana. Rosja w tej żydowskiej układance ma stworzyć sojusz z Chinamii odsunąć się od Europy, co jest warunkiem podstawowym dynamicznej pauperyzacji Starego Kontynentu.  Z czasem, jak uda się wreszcie  odsunąć wrażego Putina od władzy i przejąć ponownie kontrolę nad Rosją, ten kraj na powrót zostanie zamieniony w żydowski ZSRR i jako cześć żydowskiego imperium wchłonie Ukrainę oraz część Polski. Na razie czujnosć Rosji jest osłabiana perspektywą przyłączenia Doniecka i Ługańska, może także sporej części Zaporoża, a przede wszystkim brakiem konsekwencji ekonomicznych ze względu na chińską alternatywę, abstrahując od faktu, że wojna na Ukrainie została wywołana de facto przez zorganizowane żydostwo dla jego partykularnych celów.

Comment